Всего: 34256 зарегистрированных пользователей на сайте + 0 сегодня и (0 вчера)
Онлайн всего: 31
Гостей: 31
Пользователей: 0
Главная
»
Gliemežu sacīkstes ne tikai eksistē, bet notiek arī pasaules čempionāts
Gliemežu sacīkstes ne tikai eksistē, bet notiek arī pasaules čempionāts
Категория: Новости мира
Lielākā daļa cilvēku jau no mazotnes zina stāstu par bruņurupuci un zaķi. Pēc būtības stāsts ir par to, ka ne vienmēr svarīgākais ir ātrums. Bruņurupucis varbūt ir lēns, tāpat kā gliemezis, taču vai viņi nav pelnījuši arī savas sacensības? Gliemežu sacīkstes nekad nebūs sacensību veids, kas patīk adrenalīna cienītājiem, tomēr tādas notiek un tām ir savs fanu loks. Tāpat kā Laimz kazino ir savs klientu loks.
Par “lēnākajām sacīkstēm pasaulē” dēvētajās gliemežu sacīkstēs sacenšas parastie dārza gliemeži, citādi pazīstami kā Cornu aspersum, lai tiktu kronēti par čempioniem. Sacensībās piedalās divi vai vairāki gliemeži. Raksturīgi, ka trase, pa kuru tās sacenšas, ir apļveida.
Gliemežu sacīkstes visbiežāk ir sastopamas Apvienotajā Karalistē. Gliemežiem uzkrāso numurus vai uzlīmē numurētas uzlīmes, lai tos atšķirtu vienu no otra.
Pasaules čempionāts gliemežu sacīkstēs
Tās aizsākās pagājušā gadsimta 60. gados Norfolkas ciematā Kongemā. Toreiz sacensību dibinātājs Toms Elvess (Tom Elwes) atgriezās no Francijas, kur bija redzējis, kā tur notiek gliemežu sacīkstes. Viņš uzreiz nolēma ieviest sacensības savā dzimtajā pilsētā, un vietējie iedzīvotāji pieņēma šo trakulību.
1. 2007: Gliemezis Arčijs
Turpmākajos gados gliemežu sacīkšu čempionāts kļuva arvien populārāks. 1995. gadā vēsture tika ierakstīts, kad gliemezis vārdā Arčijs finiša līniju šķērsoja divās minūtēs, uzstādot latiņu turpmākajiem gliemežiem. Gadu gaitā ir bijuši daži zīmīgi brīži, piemēram, 2007. gadā, kad sacensības nācās atcelt, jo spēcīga lietus dēļ trase bija slapja.
2. 2008: Heikki Kovalainens (Gliemezis)
2008. gadā uzvarēja Heikki Kovalainens - gliemezis, kas nosaukts Formula 1 pilota vārdā. Tas trasi veica trīs minūtēs un divās sekundēs. Divus gadus vēlāk gliemezis vārdā Sidnijs finišēja trīs minūtēs un 41 sekundē, kas bija vēl ilgāk. Šķiet, ka gliemežu sacīkstēs vajadzētu uzvarēt visgarākajam laikam, taču Elvess pēc pieredzes Francijā nolēma, ka tā nebūs, un kopš tā laika gliemežu sacīkstes notiek pēc viņa noteikumiem.
Kongema: čempionāta mājvieta
Lai gan Kongemā viss sākās kā mazs pasākums, tā vairs nav. Pasaules čempionātā katru gadu piedalās vairāk nekā 200 gliemežu. 2019. gada sacensību organizatore Hilarija Skase (Hilary Scase) paskaidroja, kāpēc tieši Kongema ir tik laba vieta sacensībām. Viņa teica: “Gliemežiem patīk mitri apstākļi, un, tā kā Kongemā ir dīķu ieskauts un ļoti zems reljefs, tas ir piemērots tieši gliemežiem.”
Sacensības notiek visas dienas garumā, dodot cilvēkiem iespēju noskaidrot, kuri gliemeži ir vispiemērotākie, lai veiksmīgi startētu finālā. Pēc tam pēcpusdienas beigās notiek lielais fināls, kurā uzvarētājs tiek apbalvots ar salātu lapām pildītu sudraba bļodiņu. Pasākums notiek kā daļa no Congham Fete, kas tiek rīkots, lai savāktu naudu ciematā esošās 13. gadsimtā celtās Svētā Andreja baznīcas uzturēšanai. Šobrīd Pasaules gliemežu sacīkšu čempionāta apmeklējums skatītājiem ir bez maksas, taču apmeklētāji tiek lūgti ņemt līdzi naudu, lai ziedotu.
Ikviens var brīvi pievienoties vai pieteikt gliemezi sacīkstēm
Ja vēlaties piedalīties Pasaules gliemežu sacīkšu čempionātā, Jums vienkārši jāierodas dienā ar vai bez gliemeža. Ja Jums nav sava gliemeža, tad varat izvēlēties kādu no organizatoru piedāvātajiem gliemežiem un izmantot to kā savu.
2019. gadā, kas bija pēdējā reize, kad sacensības notika, pirms pasaules notikumi apturēja lielāko daļu sporta veidu, dalības cena bija 20 pensi. Visa no dalībniekiem iekasētā nauda tika novirzīta fondam, kas palīdz remontēt un uzturēt Svētā Andreja baznīcu, un sacensības parasti notika katra gada jūlijā.
2019. gadā sacensībās uzvarēja gliemezis vārdā Samijs, kurš 13 collu trasi veica 2 minūtēs un 38 sekundēs, pārspējot 215 gliemežus, kas bija pieteikušies dienas sākumā. Gliemeža īpašniece, sieviete vārdā Maria Welby no Lincolnshire ciemata Grantham, rezumēja, kāpēc tik daudzi cilvēki izvēlas piedalīties šajā pasākumā. Viņa teica: “Es esmu sajūsmā. Šorīt es izgāju no mājas, parasta sieviete, un tagad esmu pasaules čempiona īpašniece”.