Kopš dibināšanas pagājušā gadsimta 50. gados WWE(World Wrestling Entertainment) ir kļuvusi par pasaules mēroga sporta izklaides “muskuli”. Tīkls tiek pārraidīts vairāk nekā 150 valstīs, sasniedzot miljoniem skatītāju visā pasaulē.
Lai gan iznākums ir noteikts jau ieprieš, iznākumu zina mazs cilvēku daudzums. Restlings, tieši tāpat kā citi sporta veidi, saistās ar azartu skatītājiem par cīņas vai spēles iznākumu. Azarta sajūtu var iegūt arī spēlējot azartspēles internetā.
1. Pirmā WrestleMania notika 1985. gadā, un tajā piedalījās Mr. T un Cyndi Lauper.
Pirmais WrestleMania pasākums notika 1985. gada 31. martā Madison Square Garden, Ņujorkā. Atklāšanas mačā Hulks Hogans un Mr. T uzvarēja Paulu Orndorfu un Roddy Piperu galvenajā spēlē. Un Cyndi Lauper bija ringa menedžere cīkstonei vārdā Wendi Richter.
2. WWE sākotnēji bija pazīstama kā WWF, bet tai nācās mainīt nosaukumu.
World Wrestling Entertainment ne vienmēr ir bijusi pazīstama kā WWE. No 1979. līdz 2002. gadam šī cīņas sporta franšīze bija pazīstama kā World Wrestling Federation jeb saīsinājumā
WWF. Organizācija mainīja nosaukumu pēc tam, kad Pasaules Dabas fonds (World Wildlife Fund), kas arī saucas WWF, iesniedza prasību tiesā.
Kā ziņo The Guardian, abas puses 1994. gadā faktiski pirmo reizi noslēdza izlīgumu ar nosacījumu, ka WWE samazinās akronīma lietošanu, bet 2002. gadā Apvienotās Karalistes tiesa atzina, ka sākotnējā vienošanās ir pārkāpta, un tādējādi WWE radās no nepieciešamības.
3. Eksprezidents Donalds Tramps ir WWE Slavas zāles loceklis.
Tramps gadu gaitā ir piedalījies daudzos WWE pasākumos, un "Trump Plaza" Atlantilitansitijā uzņēma "WrestleMania 4" (1988) un "WrestleMania 5" (1999). Eksprezidents pat vairākas reizes ir kāpis ringā, jo īpaši sacenšoties ar Vinsu Makmehonu Wrestlemania laikā.
2013. gadā Makmahons Trampu iecēla WWE Slavas zālē.
4. Džons Cena ir ieguvis WWE pasaules čempiona titulu 16 reizes.
Iespējams, ka Džonu Cenu jūs pazīstat no lielā ekrāna, taču viņa kā profesionāla cīkstoņa karjera ir iespaidīga. No 2017. gada Cenai ir 16 uzvaras WWE pasaules čempionātā. Riks Flairs ir vienīgais cits profesionālais cīkstoņu cīkstonis, kuram tas ir izdevies.
5. WWE ir savs televīzijas tīkls.
WWE Network, kas sāka darboties 2014. gada februārī, piedāvā abonēšanas straumēšanas pakalpojumu, kas ietver WWE maksas pasākumu tiešraides un neierobežotu piekļuvi WWE premium saturam. Tā ir arī vienīgā vieta, kur var skatīties WrestleMania bez maksas.
Saskaņā ar Bloomberg datiem tas ir 11. populārākais straumēšanas video pakalpojums.
6. WWE (vairs) nepieļauj asinis ringā.
Kopš 2008. gada WWE ir aizliegusi izpildītājiem asiņot ringā - tas ir rezultāts tam, ka WWE programma no TV-14 pārgāja uz TV-PG.
7. Nekādu starpsezonu.
Atšķirībā no lielākajiem sporta veidiem, piemēram, basketbola, beisbola, futbola un hokeja, WWE nav pārtraukumu. Šī sporta izklaides organizācija darbojas 52 nedēļas gadā.